Relacje
czwartek, 26 listopad 2015 21:14

Relacja z "Wycieczki Andrzejkowej" Klubu Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" (21.11.2015)

Natłok różnych imprez andrzejkowych w dniu 28.11 spowodował , że Klub "Przygoda" zaplanował  wycieczkę andrzejkową na dzień 21.11.2015. Z autobusu nr 10 na przystanku Cedzyna Zalew wysiadło 30 odważnych osób, nie przestraszyła ich nieciekawa prognoza pogody.
Krótkie powitanie przez prowadzącą wycieczkę Ulę Zychowicz - w wycieczce uczestniczyło 3 Andrzejów: Armada, Kozalski i Toporek i w drogę. Przez tamę na Lubrzance do niebieskiego szlaku (w części pokrywał się on ze szlakiem papieskim otwartym 16 października br), potem przez Lasek Wolski na łąki przed Wolą Kopcową.

Na łące postój i posiłek z "andrzejkowym" smalcykiem i pysznymi śledzikami przyniesionymi przez Beatkę. Potem marsz w kierunku lotniska w Masłowie, następnie polną drogą do Podklonówki. I w górę na Klonówkę - podejście krótkie ale strome,trzeba było wylać z siebie trochę potu. Tam podziwianie panoramy okolicy z platformy widokowej, krótki konkurs turystyczny, "rodzinne" zdjęcia i dalej w drogę.
Na koniec wycieczki Ula poprowadziła nas "starym szlakiem" w dół do Masłowa, obok kościoła do pizzerii "Viva". I tam piwko, pizza, kawa latte, a także zupełnie niespodziewanie tańce. W pizzerii odwiedziła nas też Basia kontuzjowana w czasie wycieczki Przygody w Bieszczady.

Moim zdaniem było fajnie, było coś na ząb, "co nieco", tańce, spotkanie towarzyskie i pogoda dopisała. Mam nadzieję, że uczestnicy wycieczki podzielają mój pogląd.

Andrzej Toporek

Zdjęcia: Mirosław Kołodziej


 

 

Kalendarz Imprez