Relacje
wtorek, 16 styczeń 2024 07:49

Krótka relacja z Przygodowego Kolędowania (14.01.2024)

Niedzielna wędrówka Klubu Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" z Sobkowa do Tokarni, a dalej do Chęcin liczyła 12 km i miała charakter nieco sentymentalny. W Tokarni gościliśmy w tutejszym skansenie, gdzie w barokowym kościele pw. Matki Bożej Pocieszenia (kościół szpitalny z 1763 r. przeniesiony z Rogowa) śpiewaliśmy kolędy.

Do tej pory, corocznie taką wędrówkę ze śpiewaniem kolęd organizował nasz kolega, przewodnik Jarosław Leszczyński, którego już nie ma wśród nas. Uczciliśmy jego pamięć minutą ciszy.
Zajżeliśmy też do Podzamcza Chęcińskiego. Warto było zobaczyć to miejsce w zimowej szacie choć może nie było ono tak całkiem po drodze.

Niedzielna wędrówka zakończyła się w Chęcinach sympatycznym posiadem w pizzerii "U Dominika". Oprócz zaserwowanej nam tu pysznej pizzy, zjedliśmy i wypiliśmy wszystko, co komu jeszcze w plecaku zbywało.

Dziękujemy Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni za gościnę, Urszuli Zychowicz za poprowadzenie wycieczki, Piotrowi Gareckiemu za logistykę i Ziemowitowi Wojteczkowi za ciepłe przyjęcie w skansenie. Dziękujemy też Krzysztofowi Krogulcowi /Ciekawe Kielce/ za filmową relację z naszej wycieczki, którą można zobaczyć tutaj.


Tekst: A. Hendler
Foto: A. Hendler, U. Zychowicz
Video: K. Krogulec

Kalendarz Imprez