Relacje
wtorek, 19 maj 2015 11:35

Fotorelacja z wycieczki: Oblęgorek - Rez. Barania Góra - Góra Siniewska - Góra Perzowa - Strawczynek (01.05.2015)

1 maja 2015r. KTP PTTK „Przygoda” zorganizował wycieczkę na trasie Oblęgorek - Rez. Barania Góra - Góra Siniewska - Góra Perzowa – Strawczynek. Była to jedna z imprez w ramach odbywającego się w dniach 30 kwietnia i 1 maja Ogólnopolskiego Maratonu Pieszego po Górach Świętokrzyskich pn. „Jedenasty Unijny”.

Na „Spacer z Przewodnikiem" turystów "Przygody" zaprosili Przewodnicy Świętokrzyscy: Grażyna Dziółko i Andrzej Toporek. Trasa wędrówki liczyła 18km i pokrywała się z końcowym etapem głównej imprezy – supermaratonu na dystansie 100km czyli popularnego „Twardziela Świętokrzyskiego”.

Pogoda tego dnia sprzyjała wędrowaniu, więc i chętnych do udziału w „Spacerze” nie zabrakło. W trakcie wędrówki mieli okazję być mijani przez uczestników „Twardziela” i „Unijnej 50-tki”, którzy często walcząc z bólem i zmęczeniem pokonywali ostatnie kilometry trasy.
Na mecie, w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym „Olimpic” w Strawczynku uczestnicy „Spaceru z Przewodnikiem” mieli możliwość wzięcia udziału w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. W wycieczce wzięło udział ok. 80 osób.

Dziękujemy bardzo kol. Mirosławowi Kołodziejowi i Mirosławowi Kubikowi za pracę fotoreporterską podczas całej dwudniowej imprezy.

 

Zdjęcia:Mirosław Kołodziej

Tekst: Kazimierz Sławiński

 

Więcej zdjęć w galerii autora https://picasaweb.google.com/108530987409787551277/WycieczkaKTPPTTKPrzygodaOblegorekStrawczynekWRamachXIMaratonuUnijnego?authkey=Gv1sRgCL_xj_X32bKAWA 

GALERIA 1

GALERIA 2

Kalendarz Imprez